Hlavní navigace

Multiplex 4 má nový vysílač v Kozmicích. Pokryje Benešovsko

Lukáš Polák

Vysílač Benešov – Kozmizce bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky. V multiplexu jsou v tuto chvíli šířeny čtyři kanály a připravena je tu pozice pro stanici pátou.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, rozšířil počet svých vysílačů ve středních Čechách. Nově je signál k dispozici také z lokality Kozmice na Benešovsku. Na tuto skutečnost upozornil blog dxradio.cz. Stanoviště vysílače je v Kozmicích – telekomunikační stožár u hřbitova. Po jeho spuštění tak dojde k rozšíření pokrytí ve středních Čechách. Bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky na témže kanále, od něhož je vzdálen jen 15 km, uvedl blog.

ČTĚTE TAKÉ: TV Pohoda má první živě moderovaný pořad ze studia – Rock Fest

Přesto, že signál na 44. kanále je určen primárně pro střední Čechy, je ho možné zachytit také na území hlavního města, a to buď v jeho okrajových částech, případně na vyvýšených místech. Server DigiZone.cz má potvrzen jeho příjem například z Jižního Města a Bohnic. V multiplexu 4 jsou v tuto chvíli šířeny kanály ČT 1 HD, ČT 4 HD, Nova HD, TV Pohoda a pozice New TV, na níž se měla podle provozovatele začátkem měsíce objevit nová stanice. Zatím se tak ale nestalo.

Našli jste v článku chybu?