Hlavní navigace

Multiplex 4 má nový vysílač v Kozmicích. Pokryje Benešovsko

21. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílač Benešov – Kozmizce bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky. V multiplexu jsou v tuto chvíli šířeny čtyři kanály a připravena je tu pozice pro stanici pátou.

Provozovatel multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, rozšířil počet svých vysílačů ve středních Čechách. Nově je signál k dispozici také z lokality Kozmice na Benešovsku. Na tuto skutečnost upozornil blog dxradio.cz. Stanoviště vysílače je v Kozmicích – telekomunikační stožár u hřbitova. Po jeho spuštění tak dojde k rozšíření pokrytí ve středních Čechách. Bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky na témže kanále, od něhož je vzdálen jen 15 km, uvedl blog.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: TV Pohoda má první živě moderovaný pořad ze studia – Rock Fest

Přesto, že signál na 44. kanále je určen primárně pro střední Čechy, je ho možné zachytit také na území hlavního města, a to buď v jeho okrajových částech, případně na vyvýšených místech. Server DigiZone.cz má potvrzen jeho příjem například z Jižního Města a Bohnic. V multiplexu 4 jsou v tuto chvíli šířeny kanály ČT 1 HD, ČT 4 HD, Nova HD, TV Pohoda a pozice New TV, na níž se měla podle provozovatele začátkem měsíce objevit nová stanice. Zatím se tak ale nestalo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).