Hlavní navigace

Multiplex 4 už naladí diváci také na Šumpersku, do zítřka vysílá zkušebně

Lukáš Polák

Operátor je v poslední době v rozšiřování multiplexu poměrně aktivní. Koncem září odstartovala síť hned ve třech lokalitách, výstavba vysílače probíhá i na Domažlicku.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Digital Broadcasting, provozovatel multiplexu 4, pokryla s touto zemskou digitální sítí další část severní Moravy, konkrétně Šumperk. Operátor o tomto kroku informoval na svých webových stránkách. Vysílač je umístěn u Šumperka na vrchu Háj, kde je také stejnojmenná dřevěná rozhledna. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil společnosti v této oblasti výkon pouze 251 Wattů, což je ovšem pro pokrytí tohoto města a také přilehlého okolí dostatečné. Háj se nachází v nadmořské výšce 631 m.n.m.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Radim Pařízek už staví u Domažlic nový vysílač pro multiplex 4 a Regionální síť 7

Stejně jako v ostatních lokalitách i tady mohou zájemci naladit především programy mediální skupiny Nova, konkrétně jsou to Nova Cinema, Fanda, SmíchovTelka. Ostravský podnikatel Radim Pařízek, který je skrze jmenovanou společnost provozovatelem multiplexu, tu šíří svoje stanice Pohoda RelaxPohoda Rebel. Pařízek je v poslední době v rozšiřování multiplexu 4 poměrně aktivní. Koncem září odstartovala tato síť v Náchodě, Vyškově a Vsetině, velmi očekáváno je spuštění vysílače Domažlice – Čerchov.

Našli jste v článku chybu?