Hlavní navigace

Multiplex 4 v Brně má problémy, vysílá s omezeným výkonem a výpadky

1. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2011

Výpadky vysílání zemské digitální sítě 4 mohou zaznamenat diváci v Brně. Multiplex, který provozuje společnost Telefónica O2, má problém s napájením vysílače u Fakultní nemocnice Bohunice. Vážení diváci, vzhledem k poruše na vysílači DVB-T v Brně může dojít k dočasnému výpadku vysílání televize Óčko. Na opravě se pracuje. Děkujeme za pochopení, oznámila na svém webu hudební televize Óčko, která společně s ČT HD a Novou HD v tomto multiplexu vysílá.

K TÉMATU: Telefónica ukončila vysílání kanálu O2 Info v terestrickém multiplexu 4

ICTZ23

Na vysílači došlo k poruše napájení. Nyní se vysílá s omezeným výkonem. K obnovení plného výkonu dojde v průběhu tohoto týdne. Televizi Óčko můžete i dál sledovat prostřednictvím satelitu nebo internetu, doplnilo Óčko. Multiplex 4 ode dnešního dne vyřadil ze své nabídky program O2 Info, který stejně jako Óčko vysílal ve standardním rozlišení obrazu a kompresním standardu MPEG-2. Programy ČT HD a Nova HD využívají standard MPEG-4.

O2 Info je infokanál placené digitální televize přes pevnou linku O2TV, který stejně jako multiplex 4 provozuje Telefónica O2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.