Hlavní navigace

Multiplex 4 „zlobí“ diváky ve východních i jižních Čechách. Nemohou ho naladit

Lukáš Polák

Někteří diváci nemohou vůbec naladit programy multiplexu 4, přesto, že mají bezproblémový signál. Čím je to způsobeno? Jeho provozovateli chybí v datovém toku jeden z důležitých parametrů.

Doba čtení: 1 minuta

I po týdnu po oficiálním spuštění multiplexu 4 v dalších lokalitách se tato síť potýká stále s některými technickými problémy, které čtenáři pravidelně hlásí na naše diskusní fórum. Jedním z nich je například absence takzvané tabulky NIT u východočeského vysílače Hradec Králové – Chlum a jihočeské lokality České Budějovice – Kleť. Tento parametr, který ještě spolu s další hodnotou zjednodušeně řečeno uvádí technické parametry služby, v multiplexu úplně chybí. Některé přijímače si tak vůbec s naladěním této sítě nedokážou poradit.

IAC19

K TÉMATU: TV Pohoda od pátku do dneška nevysílala. Vyhořelo jí úložiště dat

Problém se může projevit několika způsoby. Některé televizory nemusí multiplex 4 vůbec naladit. To je mimo jiné příklad značky Sony. Mám doma tři a ani jedna nejde, uvedl v diskusním fóru DigiZone.cz jeho čtenář Petr Žipek. Jeho slova pak potvrdil i pan Roman z Hradce Králové: Stále chybí názvy stanic (o EPG ani nemluvě). Naopak přijímače, které si s naladěním multiplexu poradí, mohou identifikovat kanály jako kombinaci písmen a čísel, například „666000 SID 0×101“. Popisovaný problém se může také projevit tak, že přijímačům velmi dlouhou dobu trvá, než programy uloží.

Našli jste v článku chybu?