Hlavní navigace

Multiplex 4 zveřejnil na webu mapu pokrytí pro Google Earth. Slibuje i nové vysílače

29. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Podle nové mapy pokrytí zveřejněné na webu provozovatele multiplexu 4 si lze udělat poměrně slušnou představu o tom, kde bude možné signál zachytit a kde ne.

Provozovatel multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, vyhověl těm divákům, kteří volali po kvalitnějších mapách pokrytí jeho sítě. Na webu www.multiplex4.cz byl umístěn soubor, jenž lze otevřít v internetovém atlasu světa Google Earth. V rámci něho je zaneseno pokrytí signálem Českou republikou, avšak bez možných přesahů do sousedních zemí – do Německa, Polska, na Slovensko a do Rakouska. Přímý odkaz: http://www.multiplex4.cz/aktuality/26-mapa-pokryti-mux-4-v-google-earth.

Content tip EARLY

Mapa pokrytí signálem multiplexu 4 v internetovém atlasu Google Earth
Repro: multiplex4.cz

Mapa budoucího pokrytí signálem multiplexu 4 v internetovém atlasu Google Earth. Na webu lze s mapou manipulovat v jakékoliv velikosti.

ČTĚTE TAKÉ: Nemůžete naladit multiplex 4 v Praze? Dnes končí na kanále 64, musíte přeladit

Pozorný čtenář si však všimné i jedné poměrně podstatné skutečnosti. Operátor umístil do mapy, kterou zveřejnil na webu v polovině minulého týdne, i vysílače, které ještě nejsou v provozu. Jedná se například o Sušici – Svatobor a Mariánské Lázně – Dyleň. Podle Radima Pařízka jde ale o mapu budoucího pokrytí po spuštění všech vysílačů multiplexu 4. Mezeru v pokrytí bude mít společnost Digital Broadcasting především na Moravě – Jesenicko, Četkovice, Jevíčko, Letovice – a také na hranicích se Slovenskem a v severních Čechách. Signál má po dobudování sítě pokrývat letos 85,9 % obyvatel.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).