Osmý zemský televizní multiplex, který by měl v Polsku začít fungovat v budoucnu v takzvaném III. pásmu, tedy v rozsahu 174 až 230 MHz, by měl posloužit veřejnoprávní televizi TVP. Právě v této síti budou s největší pravděpodobní šířeny HD verze kanálů TVP 1 (Jedynka) a TVP 2 (Dwójka) a do budoucna eventuelně i další stanice, které by Telewizja Polska spustila. Stávající distribuci programů TVP 1 HD a TVP 2 HD, která probíhá v tamním multiplexu 3, by musela skončit po souběhu, který by trval třicet dní. Usnesení ve věci multiplexu 8 přijal regulátor KRRiT, tamní obdoba naší vysílací rady.
ČTĚTE TAKÉ: Nový polský multiplex z vysílačů blízko český hranic odstartuje do měsíce
Základním sdělením pro diváky v Polsku tedy je, že programy, které budou v rámci nové digitální zemské televizní sítě šířeny, jim budou dostupné zdarma. Rozhodnutí KRRiT nás velmi těší,
netajil pro server Wirtualnemedia.pl nadšení po oznámení regulátora mluvčí veřejnoprávní televize Jacek Rakowiecki. O definitivní podobě multiplexu ale není možné v tuto chvíli mluvit, protože je za prvé příliš brzy a za druhé ještě nebyl vyhlášen konkurz samotným Úřadem elektronických komunikací (UKE), který bude doprovázet připomínkové řízení. V současné době funguje v Polsku ve třech celoplošných multiplexech 24 programů.