Hlavní navigace

Multiplex B bude od února obsahovat převzaté programy

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 1. 2008

Společnost Czech Digital Group (CDG) má povolení šířit v zemském digitálním vysílání (DVB-T) převzaté programy. Rozhodla o tom 22. ledna na svém druhém letošním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). RRTV registrovala CDG jako provozovatele převzatého vysílání televizních programů Public TV, TV Noe, TV Óčko a TA 3 a rozhlasové stanice Radio Proglas. V multiplexu B bude nadále vysílat i televize Prima, která má pro DVB-T už řádnou licenci.

MM socky3

Možnost umístit i do zemských digitálních sítí převzaté programy je novinkou tzv. digitální novely, která platí od 1. ledna letošního roku. Převzaté vysílání má v multiplexech vyplnit prostor do doby, než se o něj přihlásí stanice s řádnou zemskou digitální licencí. O tu si může od začátku letošního roku požádat prakticky kdokoliv. Kromě šestice stanic sdružené v Asociaci digitálních televizí a případných kompenzačních licencí televizí Nova, Prima a regionálních studií ale všechna další oprávnění platí až po vypnutí zemské analogové televize v České republice.

Do konce ledna letošního roku vysílal multiplex B svůj obsah ještě jako experiment. Ten si společnost CDG předtím prodlužovala vždy o celý rok. Letos mohla zažádat o totéž prodloužení jen o měsíc a po 31. lednu proto hrozilo, že nebude mít co vysílat. Kdyby si CDG včas o zařazení převzatých programů do DVB-T nepožádala, mohla by dál vysílat jen Primu. Řádnou licenci pro zemské digitální vysílání totiž nemá zatím ani Óčko.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.