Hlavní navigace

Multiplex umožňující přechod na standard DVB-T2 by chtěl také Radim Pařízek

9. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„V současné době by bylo možné vytvořit dvě celoplošné sítě pro přechod na DVB-T2. Pro nás ale v tuto chvíli nezbývá žádné řešení,“ postěžoval si dnes na půdě poslanecké sněmovny Radim Pařízek.

Ostravský podnikatel Radim Pařízek, který je mimo jiné vlastníkem společností Digital Broadcasting a Progress Digital provozující multiplex 4 a Regionální síť 7, by rád v rámci přechodu z technologie DVB-T na DVB-T2 získal do budoucna takzvaný přechodový digitální multiplex. Ten by umožnil bezproblémové překlopení obou standardů. Pařízek své přání dnes vyjádřil na semináři v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, který se věnoval budoucnosti digitální pozemní televize. Ostravský podnikatel, jež dále vlastní rádia Čas, Čas Rock a Dálnice i televize Relax a Rebel, zmínil, že Česká televizeČeské Radiokomunikace by tyto sítě k dispozici měly.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Pásmo 700 MHz zůstane v České republice nadále televizi, alespoň prozatím

Jsme provozovateli dvou celoplošných multiplexů z pěti. Podařilo se nám vytvořit konkurenční prostředí, což oceňují provozovatelé televizního vysílání i diváci, kteří mají více programů než v roce 2011. V současné době by bylo možné vytvořit dvě celoplošné sítě pro přechod na DVB-T2. Pro nás ale v tuto chvíli nezbývá žádné řešení. I my chceme mít přechodovou síť. Pokud bychom ji nezískali, oproti konkurenci bychom získali ztrátu, což by nás pochopitelně poškodilo, konstatoval Pařízek. Všechny zúčastněné subjekty, které se dnešního semináře zúčastnily, se shodly na tom, že zavádění DVB-T2 nyní potřebuje impuls ze strany politiků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).