Hlavní navigace

Multiplexy mohou využít více hlavních vysílačů, než je uvedeno v TPP

Sítě pozemní digitální televize v České republice mohou vysílat na více hlavních vysílačích, než je uvedeno v Technickém plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP). Z textu TPP vyplývá, že pokud by operátor měřením pokrytí zjistil, že v dané oblasti nemůže přijímat digitální signál shodný nebo vyšší počet domácností než ten, co sledoval televizi analogově, může pro dokrytí takové oblasti použít další primární vysílač.

KL18_hlasování

Ke stejné situaci může dojít v případě, že by veřejnoprávní multiplex svým signálem nezasáhnul 95 procent obyvatel dané oblasti. Operátor příslušné vysílací sítě využije rádiový kanál přidělený pro příslušnou územní oblast i pro vysílače na jiných stanovištích v dané územní oblasti, než jsou uvedena v příloze, konstatuje se v návrhu TPP, který nyní posuzuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Mutliplexy 1, 2 a 3 mají podle TPP využít třináct hlavních vysílačů, multiplex 4 má o jeden primární vysílač více. V seznamu hlavních vysílačů pro zemské digitální vysílání chybí například severočeský Ještěd, s nímž se počítá pouze v sekundární síti jako s dokrývačem.

Našli jste v článku chybu?