Hlavní navigace

Multiplexy mohou využít více hlavních vysílačů, než je uvedeno v TPP

17. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 3. 2008

Sítě pozemní digitální televize v České republice mohou vysílat na více hlavních vysílačích, než je uvedeno v Technickém plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP). Z textu TPP vyplývá, že pokud by operátor měřením pokrytí zjistil, že v dané oblasti nemůže přijímat digitální signál shodný nebo vyšší počet domácností než ten, co sledoval televizi analogově, může pro dokrytí takové oblasti použít další primární vysílač.

KL24

Ke stejné situaci může dojít v případě, že by veřejnoprávní multiplex svým signálem nezasáhnul 95 procent obyvatel dané oblasti. Operátor příslušné vysílací sítě využije rádiový kanál přidělený pro příslušnou územní oblast i pro vysílače na jiných stanovištích v dané územní oblasti, než jsou uvedena v příloze, konstatuje se v návrhu TPP, který nyní posuzuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Mutliplexy 1, 2 a 3 mají podle TPP využít třináct hlavních vysílačů, multiplex 4 má o jeden primární vysílač více. V seznamu hlavních vysílačů pro zemské digitální vysílání chybí například severočeský Ještěd, s nímž se počítá pouze v sekundární síti jako s dokrývačem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).