Hlavní navigace

MyDeals.cz pohlcuje BonyBoy a MegaSlevu výměnou za akcie

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dvouměsíční „úzké spolupráci“ došlo k tomu, co jsme již v předstihu avizovali. Slevový portál MyDeals patřící pod Rebate Networks přebírá konkurenty BonyBony a Megasleva.

Podstatou transakce byla výměna podílů. Majitelé serveru MyDeals, Rebate Networks a Sebastian Vohradník, budou společně vlastnit většinový podíl ve výši 56 %, zatímco majitelé BonyBony Daniel Farkaš a Ivo Laurin 22 %, stejně tak majitelé Megaslevy Daniel Hutník a Jan Pummer. Sebastian Vohradník bude generálním ředitelem celé skupiny a Daniel Farkaš z BonyBony a Daniel Hutník z Megasleva budou členy vedení firmy. 

Plné sloučení by se mělo dovršit do konce roku 2012, ale v dohledné budoucnosti zůstanou v provozu všechny tři značky, tvrdí zástupci MyDeals.cz.

V tiskové zprávě se přitom uvádí, že hodnota transakce je kolem půl miliardy Kč, přičemž roční obrat na slevových nabídek spojených firem měl představovat 250 milionů Kč. Z tohoto čísla se také odvozuje „hodnota transakce“, je ale znatelně nadsazená, protože ta se reálně dá odvozovat pouze od utržené konsolidované marže, kterou společnosti neuvádějí. Stejně problematicky lze nyní ověřit pozici spojených firem na trhu, protože obraty nejsou nikde zveřejňovány, podobná neoficiální čísla uvádějí ještě další subjekty a je těžké odlišit, jak moc jsou tato čísla přibarvená. 

Zakladatel MyDeals Sebastian Vohradník uvádí, že v letošním roce by spojené firmy měly vykázat obrat zprostředkovaný pro obchodníky přes 600 milionů Kč, čímž by skupina měla zhruba poloviční velikost proti výsledkům vedoucího Slevomatu za rok 2011.

UXD

Portál MyDeals.cz je součástí mezinárodní sítě Rebate Networks, která je aktivní mezi slevovými portály ve střední a východní Evropě.

Zdroj: tisková zpráva a článek Lupa.cz.