Hlavní navigace

Na Astře 3A se objevilo STV určené pro české abonenty

7. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
7. 11. 2007

AKTUALIZOVÁNO To, co včera předpovídal server satCentrum.com, se dnes v noci opravdu stalo. Na kmitočet 12,565 GHz/H, SR 27500, FEC 2/3 přibyly dvě pozice Slovenské televize určené pro abonenty CS Linku. Během dnešní servisní noci bylo možné přibližně dvě hodiny sledovat nekódovaně STV1 a STV2 v platformě Sky Link, kdy probíhaly přípravy pro připojení oprávnění na karty TaT a diGITALlink, uvedlo satCentrum.

Přibližně od druhé hodiny ranní jsou již oba kanály zakódovány a na transponder přibyly dvě nové pozice s označením STV1TT a STV2TT. Ty jsou určené držitelům karet na příjem CS Linku od společnosti Trade and Technology. Brzy se jich dočkají i držitelé karet diGITALlink.

Jedeme testovací režim. Obchodní politika zatím není stanovena, je to otevřené. Uvidíme, zda programy STV nabídneme všem zdarma, nebo budou dostupné až pro karty od dubna letošního roku, či programy budou zpoplatněny nějakým paušálem, řekl serveru DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti Trade and Technology Jaromír Glisník. Podle informací z bratislavské firmy TBDS, a.s., která je provozovatelem Sky Linku, by k připojení oprávnění na kanály na karty Gital mělo dojít během dneška nebo zítra ráno.

Aktualizace 10:50 V tuto chvíli se vysílají ve Sky Linku všechny 4 pozice STV (STV1, STV2, STV1TT a STV2TT) volně. Mohou je tak přijímat i diváci, kteří nemají abonentskou kartu.

Aktualizace 11:08 Kanál STV2 byl již zakódován. V tuto chvíli už ho mohou sledovat pouze vlastníci karet Trade and Technology a Gital. Program s ID STV2 je určen pro držitele karet Gital, STV2TT je pro majitele karet diGITALlink. STV1 i STV1TT běží nadále volně.

KL24

Aktualizace 11:14 V tuto chvíli už neběží volně žádný z kanálů. Pozice STV1 a STV2 je určená pro majitele karet Gital, STV1TT a STV2TT pro předplatitele firmy Trade and Technology.

Parametry příjmu: Astra 3A (23.5 st. vých.), 12,565 GHz/H, SR 27500, FEC 2/3

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).