Hlavní navigace

Na Českobudějovicku odstartoval digitální vysílač s TV Gimi

29. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
29. 7. 2009

Jak včera v diskusi serveru DigiZone.cz upozornil čtenář s přezdívkou Filip N, kousek od Českých Budějovic byl spuštěn další digitální vysílač. Konkrétně jde o lokalitu Včelná. Ten však nespustila společnost České Radiokomunikace nebo Czech Digital Group, a dokonce ani Telefónica O2, ale je aktivitou jihočeské televize Gimi, která už v této lokalitě chtěla původně spustit vlastní digitální multiplex.

To, co mohou diváci na 29. kanálu naladit, skutečně žádnou sítí není. Jak řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák, jde o jeden vysílač, který nelze považovat za multiplex, přesto, že kromě již zmíněného programu zde vysílají stanice Óčko, Public a Z1. Podle webu ČTÚ má vysílač výkon necelé dva kilowatty a používá horizontální polarizaci. Kontrolní orgán kmitočtového spektra by ani licenci pro regionální multiplex neudělil. Již v únoru to řekl na konferenci digitální televize právě předseda Rady ČTÚ.

DT 23

Server DigiZone.cz o této aktivitě zjišťuje podrobnosti a přinese vám brzy další informace.

ČTĚTE TAKÉ:
Vznikne další lokální multiplex DVB-T: pro jihočeskou TV Gimi
Jihočeská TV Gimi nemůže počítat s digitálním kmitočtem od ČTÚ
Jihočeská televize Gimi dostala licenci pro zemské digitální vysílání

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).