Hlavní navigace

Na český trh přichází nový síťový přehrávač hudby a internetových rádií LARA

27. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Miniaturní síťový přehrávač s barevným OLED displejem se dá zabudovat přímo do stěny bytu nebo domu

Nový síťový přehrávač hudby a internetových rádií s názvem LARA uvádí na český trh společnost Elko EP zaměřená na řešení chytrých domácností a inteligentních elektroinstalací (iNELS). Jde o miniaturní síťové zařízení s OLED displejem, který se designově podobá vypínači světla nebo elektrické zásuvce a dá se zabudovat přímo do stěny bytu nebo domu. Přes domácí síť na něm pak lze přehrávat hudbu nebo webová rádia.

K TÉMATU: Nová dimenze bydlení s chytrou elektroinstalací

“Přehrávač LARA se ukrývá v rozměru a designu vypínače LOGUS90 a připojuje se do sítě LAN. Přehrává stream rádia i soubory multimediálních serverů. Externí zdroje hudby, například iPhone, iPod, MP3 přehrávač nebo telefon, je možné připojit do audio vstupu pomocí 3,5mm jacku,” popsal PR zástupce Elka EP Marek Hadra. Konfigurace nastavení zařízení se provádí buď vzdáleně přes jednoduché menu, nebo přes vlastní webový server přehrávače.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Chytré ovládání v domácnosti

LARA je vybavena OLED barevným displejem o velikosti 1,5”. Ovládá se pouhým dotykem na předním panelu přístroje nebo infračerveným dálkovým ovladačem, který je součástí balení výrobku. “Přehrávač LARA je příjemným zpestřením a doplněním systému inteligentní elektroinstalace iNELS s multimediální nástavbou, pro který je k dispozici již nyní. Připravuje se i verze pro širší využití, kterou si budou moci zakoupit i zákazníci, kteří systém iNLES doma nemají,” dodal Hadra.


Foto: Elko EP

Hudební přehrávač LARA je designovaný jako vypínač

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).