Hlavní navigace

Na český trh vstupuje služba ZYB Phonebook

Jiří Macich ml.

Pro české uživatele mobilních telefonů byla zpřístupněna služba ZYB Phonebook od společnosti ZYB, kterou nedávno koupil nadnárodní mobilní operátor Vodafone působící i na českém trhu. Jedná se o službu pro online zálohování a správu kontaktů uložených v mobilním telefonu. Mnoho z nás využívá telefonní seznam v mobilu s naprostou samozřejmostí každý den. Po celém světě má většina uživatelů mobilních telefonů ve svém mobilu uloženo 80 a více kontaktních čísel, která si ale nejsou schopni trvale…

Doba čtení: 1 minuta

Pro české uživatele mobilních telefonů byla zpřístupněna služba ZYB Phonebook od společnosti ZYB, kterou nedávno koupil nadnárodní mobilní operátor Vodafone působící i na českém trhu. Jedná se o službu pro online zálohování a správu kontaktů uložených v mobilním telefonu. Mnoho z nás využívá telefonní seznam v mobilu s naprostou samozřejmostí každý den. Po celém světě má většina uživatelů mobilních telefonů ve svém mobilu uloženo 80 a více kontaktních čísel, která si ale nejsou schopni trvale zapamatovat. Když selhává paměť, jediný způsob, jak o cenné kontakty nepřijít, je časté a bezpečné zálohování. To nás inspirovalo k vyvinutí služby ZYB, říká Tommy Ahlers, zakladatel a generální ředitel společnosti ZYB.

Synchronizace kontaktů uložených v mobilu s uživatelským účtem u ZYB Phonebook probíhá prostřednictvím datového přenosu v mobilní síti a protokolu SyncML, což službu činí dostupnou ve všech českých mobilních sítích a na velkém množství novějších i starších mobilů (podporuje zhruba 450 modelů různých značek). Za používání služby se nic neplatí. Náklady představuje pouze datové spojení podle vašeho tarifu. Vedle kontaktů lze zálohovat i SMS zprávy a události uložené v kalendáři. Zajímavou funkcí je propojení s populárními komunitními servery jako je Facebook či Twitter a možnost automatického aktualizování kontaktů podle údajů z adresáře spřátelených uživatelů. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?