Hlavní navigace

Na český trh vstupuje služba ZYB Phonebook

2. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro české uživatele mobilních telefonů byla zpřístupněna služba ZYB Phonebook od společnosti ZYB, kterou nedávno koupil nadnárodní mobilní operátor Vodafone působící i na českém trhu. Jedná se o službu pro online zálohování a správu kontaktů uložených v mobilním telefonu. Mnoho z nás využívá telefonní seznam v mobilu s naprostou samozřejmostí každý den. Po celém světě má většina uživatelů mobilních telefonů ve svém mobilu uloženo 80 a více kontaktních čísel, která si ale nejsou schopni trvale…

Pro české uživatele mobilních telefonů byla zpřístupněna služba ZYB Phonebook od společnosti ZYB, kterou nedávno koupil nadnárodní mobilní operátor Vodafone působící i na českém trhu. Jedná se o službu pro online zálohování a správu kontaktů uložených v mobilním telefonu. Mnoho z nás využívá telefonní seznam v mobilu s naprostou samozřejmostí každý den. Po celém světě má většina uživatelů mobilních telefonů ve svém mobilu uloženo 80 a více kontaktních čísel, která si ale nejsou schopni trvale zapamatovat. Když selhává paměť, jediný způsob, jak o cenné kontakty nepřijít, je časté a bezpečné zálohování. To nás inspirovalo k vyvinutí služby ZYB, říká Tommy Ahlers, zakladatel a generální ředitel společnosti ZYB.

Synchronizace kontaktů uložených v mobilu s uživatelským účtem u ZYB Phonebook probíhá prostřednictvím datového přenosu v mobilní síti a protokolu SyncML, což službu činí dostupnou ve všech českých mobilních sítích a na velkém množství novějších i starších mobilů (podporuje zhruba 450 modelů různých značek). Za používání služby se nic neplatí. Náklady představuje pouze datové spojení podle vašeho tarifu. Vedle kontaktů lze zálohovat i SMS zprávy a události uložené v kalendáři. Zajímavou funkcí je propojení s populárními komunitními servery jako je Facebook či Twitter a možnost automatického aktualizování kontaktů podle údajů z adresáře spřátelených uživatelů. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.