Hlavní navigace

Na čínském Internetu již údajně nejsou žádné zprávy o tricích ze zahajovacího ceremoniálu OH

Karel Wolf

Čínská vláda podle všeho měří dvojím metrem i co se olympijských informací týče. Jako mávnutím kouzelného proutku z čínských online médií zmizely všechny zprávy o tricích z olympijského otvíracího ceremoniálu. Před Západem se sice Čína k podvodu s digitální animací ohňostroje a falešnou zpěvačkou stále otevřeně hlásí, doma si však již další menší manipulaci s realitou neodpustila, alespoň to tvrdí zpravodajská stanice BBC. Oficiální čínské orgány se však nařčení z cenzury brání a zásah odmítají…

Čínská vláda podle všeho měří dvojím metrem i co se olympijských informací týče. Jako mávnutím kouzelného proutku z čínských online médií zmizely všechny zprávy o tricích z olympijského otvíracího ceremoniálu. Před Západem se sice Čína k podvodu s digitální animací ohňostroje a falešnou zpěvačkou stále otevřeně hlásí, doma si však již další menší manipulaci s realitou neodpustila, alespoň to tvrdí zpravodajská stanice BBC. Oficiální čínské orgány se však nařčení z cenzury brání a zásah odmítají. Čínské Ministerstvo průmyslu a informačních technologií prý žádný zásah neiniciovalo a ani o ničem podobném neví. (BBC).

Našli jste v článku chybu?
16. 8. 2008 11:15
sacredmoon (neregistrovaný)
a takhle to vsechno zacina nevinnym pohravanim si s realitou. .....a pak jednoho dne budeme resit, jestli si vybrat modrou nebo cervenou kapsli.
15. 8. 2008 15:29
uživatel si přál zůstat v anonymitě
:) to neokecas virou se tu ohanite jen vy od doby Katyne ubehlo preci jen uz par let.. jestli jste ten cas stravil v mrazaku, tak to vas omlouva :))