Hlavní navigace

Na digitální vysílání jsou podle NKS připraveny i střední Čechy

14. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 10. 2009

Podle průzkumu, který má k dispozici Národní koordinační skupina pro přechod z analogového na digitální terestrické vysílání (NKS) jsou obyvatelé středních Čech připraveni na ukončení starého způsobu šíření signálu. Ve srovnání s obdobným průzkumem, který byl realizován v Praze před ukončením analogového vysílání z vysílače Žižkov letos v dubnu, je podíl váhajících výrazně nižší.

TABULKA: Které analogové vysílače se budou ve středních Čechách vypínat

Na digitální vysílání je podle NKS připraveno již 74 % domácností a dalších 14 % tak učiní do 31. října. Čtyři procenta přecházet nebudou a 8 % domácností zatím s přechodem váhá. Podle aktuálního průzkumu, který byl realizován na vzorku 600 respondentů v období 28. září až 4. října, hodnotí informační kampaň kladně 85 % respondentů, podle 11 % respondentů je úroveň informovanosti nedostatečná. 45 % dotázaných Středočechů již sleduje zemské digitální televizní vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.