Hlavní navigace

Na diváky v polském příhraničí čeká více programů, multiplex 8 už má operátora

Lukáš Polák

EmiTel získal ve veřejné soutěži nejvíc kladných bodů a předstihl tak další účastníky, kterými byly veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP), firma Time a společnost Polski Operator Telewizijny.

Doba čtení: 1 minuta

Čeští diváci, kteří žijí při hranicích s Polskem, se mohou do budoucna těšit na další rozšíření programové nabídky od našich severních sousedů. Úřad elektronických komunikací (UKE), tamní obdoba Českého telekomunikačního úřad (ČTÚ), včera vyhlásila vítěze výběrového řízení na operátora multiplexu 8. Půjde o síť, která bude fungovat v takzvaném III. televizním pásmu, tedy v rozsahu 174 až 230 MHz, které se v současné době používá především pro digitální rozhlas (DAB/DAB+). Vítězství v tendru nepřineslo překvapivého vítěze a stal se jím opět operátor EmiTel – dosavadní provozovatel tří celoplošných DVB-T multiplexů.

WT100 tip v článku Dolejšová

Z ARCHIVU: O osmý zemský polský multiplex se strhne velký boj, zájem má i provozovatel Discovery

EmiTel získal ve veřejné soutěži nejvíc kladných bodů a předstihl tak další účastníky, kterými byly veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP), firma Time a telekomunikační společnost Polski Operator Telewizijny. Poslední jmenovaný subjekt vznikl jako společný subjekt mediálních skupin Polsat a TVN. Operátor má v současné době na spuštění tohoto multiplexu čtyřiadvacet měsíců, tedy přesně dva roky. Síť by měla po definitivním vybudování pokrývat signálem 95 % populace. V multiplexu by mělo být přítomno sedm televizních kanálů, přičemž tři z nich bude provozovat TVP. O obsazení komerčními subjekty rozhodne regulátor KRRiT.

Našli jste v článku chybu?