Hlavní navigace

Na Domažlicku uvidí diváci analogu varovný piktogram

2. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 3. 2007

Aby lidé jasně poznali, že se dívají na program z analogového vysílače, který bude vypnutý, připravila pro ně Česká televize (ČT) grafické varování. Od druhého čtvrtletí letošního roku uvidí diváci analogového vysílání ČT na Domažlicku kromě základního obrazu i speciální piktogram.

Grafickou podobu zvažujeme. Přesný termín zařazení ještě nebyl určený, vzkázal čtenářům DigiZone.cz mluvčí ČT Martin Krafl. Česká televize i Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přitom chtějí na Domažlicku dál pokračovat v informační kampani, navíc tu na jaře má začít i kampaň Ministerstva informatiky.

UXD

Šéfové ČT i ČTÚ se na včerejší společné schůzce dohodli také dalších krocích, které budou uskutečněny před konečným rozhodnutím o ukončení analogového televizního vysílání z domažlického vysílače Vraní vrch. Vedle návrhu změny legislativy je to především kontrola kvality přijímaného signálu. V místech, kde digitální pokrytí není dostatečné, by měl ČTÚ stanovit alternativní možnosti příjmu signálu veřejnoprávní televize.

Generální ředitel ČT Jiří Janeček včera také vyjádřil připravenost svojí televize na zahájení digitálního vysílání v Ústí nad Labem.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.