Hlavní navigace

Na evropský trh přijde v dubnu nová navigace s DVB-T tunerem

27. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 1. 2010

UVNITŘ OBRÁZEK Navigační zařízení pro řidiče s DVB-T tunerem pro příjem volně vysílaných digitálních televizních stanic uvede letos v dubnu na evropský trh společnost Garmin. Přístroj Nuvi 1490TV bude dostupný ve všech evropských zemích a jeho maloobchodní cena je stanovena na 299 euro (asi 7 800 Kč), informoval server Broadbandtvnew­s.com.

Součástí vybavení přístroje jsou i stereo reproduktory a 3,5 mm výstup pro sluchátka. Nuvi 1490TV má také kompozitní video vstup pro externí kameru, jejímž prostřednictvím může řidič sledovat prostor za sebou při couvání (kamera však není součástí balení), a vestavěnou anténu pro příjem zemské digitální televize včetně dvou magnetických dipólů pro příjem DVB-T v oblastech se slabým signálem.

DT 23

GPS navigace Nuvi 1490TV s tunerem pro příjem zemské digitální televize DVB-T (Foto: Broadbandtvnew­s.com)

Riziko, že řidiči budou během jízdy sledovat televizi a nebudou se patřičně věnovat řízení, výrobce eliminoval funkcí zablokování příjmu televizního signálu, pokud se automobil pohybuje. V tu chvíli přístroj funguje pouze jako navigace. Podobný kombinovaný přijímač vyvinul Garmin již předloni pro italského mobilního operátora 3Italia. Nuvi 900TV v sobě kombinuje navigaci s přijímačem zemské digitální televize v normě DVB-H, určené pro mobilní telefony.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).