Hlavní navigace

Na Facebooku je nuda, pojďme z něj udělat bar

16. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přehlídku startupů na konferenci TechCrunch Disrupt vyhrál Shaker, izraelská aplikace, která chce zkřížit Facebook s virtuálním světem Second Life a hrou The Sims.

Z 31 startupů, které se tento týden představily v San Francisku na konferenci TechCrunch Disrupt, vybrala porota jako vítěze izraelskou aplikaci Shaker. Její autoři získali hlavní cenu 50 tisíc dolarů a příslib investice od zakladatele a dnes už bývalého šéfredaktora serveru TechCrunch Michaela Arringtona. (O tom, jak míchá byznys s novinařinou a proč ho to stálo místo, si můžete přečíst v jeho profilu: Velký vzteklý muž Arrington opouští TechCrunch. Bude investovat do startupů).

Facebooková aplikace Shaker

Facebooková aplikace Shaker

Zakladatelé Shakeru věří, že zejména mladí uživatelé Facebooku budou raději než tagováním a psaním vzkazů na zeď navazovat kontakty pomocí roztomilých avatarů pohupujících se v rytmu hudby ve virtuálním baru, kde má každá postavička svou barvu podle toho, zda ji už máme mezi přáteli, nebo zda jde o přítele někoho z našich přátel. Ke komukoli je možné přijít a začít si s ním povídat prostřednictvím chatu. Kliknutím na postavičku se hned dozvíme, jaké zájmy, oblíbené filmy či hudební skupiny s ní máme společné a co by tedy mohlo být vhodným námětem seznamovací konverzace. Na zeď virtuálního baru se pak promítají „lajky“ všech přítomných. Kliknutím na ně lze opět zjistit, kdo se k čemu hlásí a o čem je možné si s ním začít povídat. Shaker zatím funguje jako soukromá beta, ale už ho používají desítky tisíc lidí.

Názornou ukázku aplikace si můžete pustit v desetiminutovém videu s jeho prezentací nebo si ji přímo vyzkoušet na vlastním účtu na Facebooku. Další detaily autoři vysvětlují v rozhovoru pro TechCrunch TV.

Na druhém místě se umístil startup Prism Skylabs, který nabízí majitelům obchodů a restaurací různá kouzla se záznamy bezpečnostních kamer z jejich podniků. Mohou například porovnávat návštěvnost jednotlivých oddělení v jednotlivých hodinách a dnech nebo se podívat, po jakých trasách zákazníci nejčastěji chodí.

Marketing Meeting balicek

Do finále se probojovalo ještě dalších pět projektů:

  • Bitcasa – neomezené cloudové úložiště dat
  • CakeHealth – webová a mobilní aplikace pomůže uživatelům vyznat se v účtech od lékařů a zdravotních pojišťoven
  • Farmigo – propojuje místní farmáře se zákazníky
  • TalkTo – zákazníci mohou posílat dotazy obchodníkům a poskytovatelům služeb jednoduše pomocí SMS a stejným způsobem dostávají odpovědi
  • Trello – přehledný kolaborativní projektový management

Zdroj: TechCrunch

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).