Hlavní navigace

Na Google Play se objevila první v Česku vydaná e-kniha

11. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Necelé čtyři měsíce od spuštění v Česku se v knižním obchodě v rámci Google Play objevila česká e-kniha. Prvenství patří brněnskému vydavatelství Jan Melvil Publishing.

Google začal v Česku na Google Play prodávat elektronické knihy 18. července. Dosud měl ale v nabídce pouze tituly zahraničních nakladatelů. Po necelých čtyřech měsících se v Google Play konečně objevila první elektronická kniha vydaná českým nakladatelem.

Jedná se o titul Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům od Simona Sineka, kterou v českém překladu vydalo letos v červenci brněnské nakladatelství Jan Melvil Publishing.

Už v době spuštění české mutace obchodu s knihami na Google Play vyjádřilo svůj zájem využít tento prodejní kanál i nakladatelství Grada. Plánuje prostřednictvím Google Play nabídnout veškerý svůj sortiment e-knih, který v současné době čítá na dva tisíce titulů.

Nakladatelství, která mají zájem prodávat e-knihy prostřednictvím Knihy Google Play se mohou obrátit na Phillipa Colombeta (colombet@google.com).

E-knihy je možné zakoupit přímo na webové stránce https://play.google.com/store/books nebo prostřednictvím mobilní aplikace, určené nejen pro operační systém Android, ale i pro konkurenční iOS. Aplikace funguje jako čtečka a díky automatické synchronizaci se uživatel může vrátit k rozečtenému titulu na jakémkoliv zařízení, které využívá. Knihy mohou uživatelé číst i ve webovém prohlížeči s povoleným JavaScriptem, ale také na vybraných čtečkách e-knih například od společnosti Sony či Barnes & Noble.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.