Hlavní navigace

Na Liberecku začalo zkušební vysílání lokálního multiplexu RTM

29. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
29. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Podle informací od našich čtenářů už bylo zahájeno z libereckého Ještědu testovacího vysílání nového regionálního multiplexu na kanálu 32, v němž bude šířena tamní televize TV RTM. Kromě ní by se tu měly objevit také stanice Óčko a TV Noe. Svědčí o tom obsah multiplexu, který obsahuje čtyři programové pozice. Tou poslední je TEST. Jediná TV RTM nabízí v tuto chvíli klasické vysílání, zbytek je bez obsahu.

K TÉMATU: Z Ještědu začne 1. listopadu vysílat další, regionální multiplex DVB-T

Parametry sítě (výkon, polarizace atd.) zatím nejsou v tuto chvíli známé. Nezmiňuje se o nich RTM na svém webu, ani Český telekomunikační úřad (ČTÚ). S největší pravděpodobností není šířen signál ani z vysílače Ještěd (objekt patřící Českým Radiokomunikacím), ale z některého jiného objektu umístěného na tomto dominantním severočeském kopci. Dosah multiplexu je v praxi velmi malý. Je možné, že bude kopírovat dosavadní pokrytí, protože zatímco z Liberce máme příjem potvrzen, ve vzdálenějších oblastech už síť nezachytí. Ostré vysílání sítě je naplánováno na 1. listopadu.

ICTZ23

Parametry multiplexu RTM z Liberce. (Foto: Petr Krčmář, Root.cz)

V multiplexu už je možné najít vysílání kanálu RTM. Podle naše kolegy, šéfredaktora webu Root.cz Petra Krčmáře, není obrazová kvalita příliš dobrá a připomíná analogové vysílání. (Foto: Petr Krčmář, Root.cz)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.