Hlavní navigace

Na Lidé.cz přicházejí internetová rádia

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komunitní server Lidé.cz po nedávném redesignu a nasazení online výukových kurzů si ve spolupráci s mediální skupinou Lagardere ČR připravil pro své uživatele další novinku. Tentokrát jí jsou internetová rádia. Na http://radio.lide.cz je k dispozici celkem 15 stanic včetně Frekvence 1 a Evropy 2. Přehrávání se spouští ve vyskakovacím okně webového prohlížeče. Není třeba žádný specifický multimediální přehrávač.

Komunitní server Lidé.cz po nedávném redesignu a nasazení online výukových kurzů si ve spolupráci s mediální skupinou Lagardere ČR připravil pro své uživatele další novinku. Tentokrát jí jsou internetová rádia. Na http://radio.li­de.cz je k dispozici celkem 15 stanic včetně Frekvence 1 a Evropy 2. Přehrávání se spouští ve vyskakovacím okně webového prohlížeče. Není třeba žádný specifický multimediální přehrávač.

Seznam.cz, provozovatel serveru Lidé.cz, si od nasazení internetových rádií slibuje vyšší návštěvnost svého komunitního serveru. V srpnu na něj podle NetMonitoru zavítalo 1 458 738 reálných uživatelů, kteří si zobrazili 511 054 855 stránek a v průměru na Lidé.cz strávili pět hodin a 41 sekund. Frekvenci 1, Evropu 2 nebo Rádio Bonton doplňuje tucet tématických streamů. Do měsíce se má jejich počet rozšířit na tři desítky. Všechny stanice jsou k dispozici buď v 128 kbit/s nebo 64 kbit/s. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.