Hlavní navigace

Na Lidé.cz přicházejí internetová rádia

Jiří Macich ml.

Komunitní server Lidé.cz po nedávném redesignu a nasazení online výukových kurzů si ve spolupráci s mediální skupinou Lagardere ČR připravil pro své uživatele další novinku. Tentokrát jí jsou internetová rádia. Na http://radio.lide.cz je k dispozici celkem 15 stanic včetně Frekvence 1 a Evropy 2. Přehrávání se spouští ve vyskakovacím okně webového prohlížeče. Není třeba žádný specifický multimediální přehrávač.

Komunitní server Lidé.cz po nedávném redesignu a nasazení online výukových kurzů si ve spolupráci s mediální skupinou Lagardere ČR připravil pro své uživatele další novinku. Tentokrát jí jsou internetová rádia. Na http://radio.li­de.cz je k dispozici celkem 15 stanic včetně Frekvence 1 a Evropy 2. Přehrávání se spouští ve vyskakovacím okně webového prohlížeče. Není třeba žádný specifický multimediální přehrávač.

Seznam.cz, provozovatel serveru Lidé.cz, si od nasazení internetových rádií slibuje vyšší návštěvnost svého komunitního serveru. V srpnu na něj podle NetMonitoru zavítalo 1 458 738 reálných uživatelů, kteří si zobrazili 511 054 855 stránek a v průměru na Lidé.cz strávili pět hodin a 41 sekund. Frekvenci 1, Evropu 2 nebo Rádio Bonton doplňuje tucet tématických streamů. Do měsíce se má jejich počet rozšířit na tři desítky. Všechny stanice jsou k dispozici buď v 128 kbit/s nebo 64 kbit/s. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
10. 10. 2008 23:23
SoukupL (neregistrovaný)
Ano, WMP umi MP3, ale nativnim formatem pro nej byl je a vzdy bude WMA - to se zmeni jen tehdy, kdyz Microsoft prijde s novym formatem. MP3 ve vychozi instalaci Windows je podporovan, ale jen "omezene". Dekoder pro MPEG audio pouzity ve Windows ma nekolik problemu... Napriklad pri dekodovani MPEG2 audio generuje akustickou vadu kolem 45HZ a pak nekde kolem 16kHZ - toto mam potvrzeno i z US supportu Microsoftu - problem je znam nekolik let, ale resit se nebude. Maximalne se budou zaplat…
10. 10. 2008 9:37
SoukupL (neregistrovaný)
wma - podle statistik cca. 97% pocitacu bez nutnosti cokoliv instalovat... Je mi lito, ty 3% si proste budou muset nainstalovat nejaky player s podporou WMA (pro linux jsou take). btw: 97% vychazi ze statistik navstevnosti web stranek ceskych a zahranicnich radii. btw2: no flame.