Hlavní navigace

Na Mozilla Add-ons autoři doplňků vybrali 42 000 dolarů za čtyři měsíce

5. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už více jak půl roku portál Mozilla Add-ons nabízí autorům jednotlivých doplňků nástroje k požádání uživatelů o finanční příspěvky. Již jsme o tom na Lupě psali. Možnosti takto oslovit uživatele zatím využili autoři 410 rozšíření (k 25. lednu 2010). Za poslední čtyři měsíce celkově vybrali od uživatelů přes 42 000 amerických dolarů. Průměrný příspěvek na jeden doplněk tedy činí něco málo přes 100 dolarů. Jestli je to hodně nebo málo, to je věc názoru. Pro řadu autorů je tvorba doplňků koníčkem,…

Už více jak půl roku portál Mozilla Add-ons nabízí autorům jednotlivých doplňků nástroje k požádání uživatelů o finanční příspěvky. Již jsme o tom na Lupě psali. Možnosti takto oslovit uživatele zatím využili autoři 410 rozšíření (k 25. lednu 2010). Za poslední čtyři měsíce celkově vybrali od uživatelů přes 42 000 amerických dolarů. Průměrný příspěvek na jeden doplněk tedy činí něco málo přes 100 dolarů. Jestli je to hodně nebo málo, to je věc názoru. Pro řadu autorů je tvorba doplňků koníčkem, jako dobrý byznys se zatím tvorba doplňků v drtivé většině případů neukazuje.

Nejvíce příspěvků, přesně 60 procent, dorazilo po kliknutí na tlačítko přímo na stránce s detailem doplňků. Přes stránku, která se zobrazuje po instalaci rozšíření, doputovalo k autorům 12 procent příspěvků. Další zajímavé statistiky jsou k dispozici na oficiálním blogu Mozilla Add-ons. Připomeňme, že Mozilla Add-ons je databází doplňků zejména pro webový prohlížeč Mozilla Firefox a e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Uživatelé zde naleznou různá rozšíření i motivy vzhledu včetně těch tzv. lehkých (pro Personas).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).