Hlavní navigace

Na Nově si oddechli. Češi nejsou ve finále, nemusí přesouvat SuperStar

15. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
Představte si, že jste ve vedení televize Nova a sledujete, jak se čeští hokejisté krůček po krůčku probojovávají dál a dál ve světovém šampionátu na Slovensku. A finále se hraje v neděli od čtvrt na devět večer, přesně v době, kdy začíná další finálový díl vaší dost nákladné pěvecké show Česko Slovenská SuperStar. Není divu, že Nova už před víkendem avizovala, že hokejistům drží palce a pokud postoupí do finále, je připravena SuperStar přesunout na jiný den. Média to ale interpretovala spíše jako slabost: Nova se bojí, že prohraje s hokejem!

Ruku na srdce: která televize by s hokejovým finále za účasti Čechů vyhrála? Žádná. Rozhodnutí Novy, že v případě, kdy Češi budou bojovat o zlato, SuperStar v neděli večer vysílat nebude, bylo logické a jediné správné. Nebyl to projev slabosti, ale snaha ochránit drahý projekt, kterému se i tak příliš nedaří (v porovnání s minulými ročníky SuperStar na Nově) a kvůli bitvě o zlatou medaili na hokejovém šampionátu by šel ve finiši úplně do stoupy. Ostatně, jak by se asi zachovala Prima, kdyby v neděli večer vysílala něco hodně úspěšného? Soutěž Máš minutu! s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem to není…

ICTZ23

Češi si nakonec o zlaté medaile v neděli nezahrají, čeká je bitva s Rusy o bronz, která skončí ještě před sedmou večer. Nova tím pádem SuperStar nikam nepřesune, i když musí počítat s tím, že skalní příznivci hokeje tak jako tak dají přednost finálovému zápasu Švédsko – Finsko. To však oželí diváci, které zajímají jedině zápasy naší reprezentace. Kdybychom dnes skutečně hráli o zlato, byl to pro Novu problém: nemusela by měnit program jen ona sama, ale i slovenská Markíza, produkce by musela rušit objednaný přenos, veškerý ansámbl, diváky v hledišti… A všem sdělit náhradní termín. S živými přenosy se prostě hýbe hůř než s „konzervami“, předtočenými pořady.

Kdyby Nově nešlo o diváky a tvrdošíjně by stála na svém, že nebude kvůli žádné jiné televizi měnit svůj program, ať si Češi klidně hrají finále hokejového mistrovství, stavěla by se do role, v které sice kdysi byla – ale pohořela by. Byly doby, kdy si Nova podobné nesmyslné souboje mohla dovolit a někdy v nich i vyhrávala. Dnes je ale v pozici, kdy ji jakýkoli mimořádný pořad u konkurence může ohrozit. Nemůže si dovolit chodit do předem ztracených bitev jenom proto, aby si náhodou nenarušila svoje ego. Jestliže se dnes Nově vyčítá, že byla připravena kvůli případnému finále hokejového šampionátu za české účasti přesunout nedělní SuperStar, vyčítá se jí, že se už nechová jako za Vladimíra Železného. Ale ta doba je už opravdu dávno pryč.

Dívali byste se na nedělní SuperStar, kdyby Češi postoupili do finále MS v hokeji?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.