Hlavní navigace

Na obzoru je další regionální síť DVB-T. Vysílat má ze Zlatého Chlumu u Jeseníku

14. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad doplnil databázi sítí pro zemské digitální televizní vysílání o Regionální síť 10. „Devítku“ seznam zatím postrádá.

S chystanými regionálními sítěmi pro zemské digitální televizní vysílání (DVB-T) v České republice se doslova roztrhl pytel. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zanesl do své databáze další lokální multiplex, označovaný jako Regionální síť 10. Dosud seznam obsahoval osm regionálních sítí, devátá v něm zatím chybí. Nejnovější desátý regionální multiplex má podle webu ČTÚ vysílat u jediného vysílače v Jeseníku – Zlatém Chlumu.

K TÉMATU: Vzniká síť městských multiplexů, které mají cenově konkurovat Radiokomunikacím a Pařízkovi

Content First 2022_tip temata

Spíš než o regionální síť však půjde o lokální multiplex, protože maximální vyzářený výkon vysílače ČTÚ stanovil na 100 wattů. Síť využije vysílací kanál 41 a bude vysílat s vertikální polarizací. Telekomunikační úřad už na dřívější dotazy serveru DigiZone.cz odmítnul sdělit, kterým provozovatelům přidělil kmitočty pro Regionální sítě 5 až 8. K zájmu o část jejich kmitočtů se ale přihlásil českobudějovický podnikatel Ivo Brabec, který provozuje Regionální síť 1 v Českých Budějovicích a Plzni a Regionální síť 3 v Liberci a Jablonci nad Nisou.

V databázi regionálních sítí DVB-T se už vysílač Zlatý Chlum u Jeseníku, včetně kanálu 41, vyskytuje. Byl přidělen Regionální síti 1 zmíněného podnikatele Iva Brabce. V seznamu vysílačů této sítě je ale veden jako vysílač Regionální sítě 10. „Jednička“ má momentálně vedle Českých Budějovic a Plzně přiděleny kmitočty i pro Příbram a Kamýk nad Vltavou.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.