Hlavní navigace

Na pět milionů eur láká Salesforce ty, kteří přijdou s aplikací pro její platformu

2. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Salesforce.com spolu s předními evropskými investory ohlásila výzvu, ve které je připravena rozdělit mezi vybrané začínající firmy pět milionů eur.

Společnost Salesforce.com dnes ohlásila evropskou soutěžní výzvu pro ty, kdo nabídnou inovativní podnikové aplikace na platformě Salesforce. Podle zatím jen stručných podkladů je výzva otevřena řešením již vyvinutým alespoň v betě, která si již získala uživatele a zákazníky (anebo mohou srovnatelně prokázat svůj potenciál). 

Prozatím je možné zapsat se předběžně, plná pravidla a podmínky budou teprve zveřejněny. Soutěž je zaměřena jak na projekty, do kterých ještě investováno nebylo, tak na firmy, které již prvotní investici získaly a potřebují další kolo financování.

Od září do listopadu 2013 se mají v rámci „Salesforce.com Innovation Challenge“ konat po Evropě setkání, na kterých bude příležitost představit projekt před porotou složenou ze zúčastněných investorů. Na výzvě se podílejí venture‑kapitálové firmy Notion Capital, Octopus Investments, MMC Ventures a další.

MMF24

Bez dalších podrobností je prozatím ohlášeno, že pro vybrané projekty budou připraveny investice v celkové výši pěti milionů eur. Podmínky vstupu investorů se patrně budou dojednávat jednotlivě.

Společnost Salesforce.com očekává, že se v příštích pěti letech evropská poptávka po cloudových podnikových aplikacích více než zdvojnásobí a že půjde o odvětví s tržbami překračujícími tři miliardy eur.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).