Hlavní navigace

Na polský kanál TTV si diváci na Moravě počkají do ledna

13. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
13. 12. 2011

Nikoliv už 19. prosince, jak se původně předpokládalo, ale až 2. ledna 2012 odstartuje komerční televize TTV, projekt vznikal pod názvem U-TV, v rámci polského digitálního multiplexu 1. Informoval o tom server media2.pl. Zařazení tohoto programu do tamního DVB-T bude znamenat také rozšíření programové nabídky pro české diváky, konkrétně ty, kteří žijí v polském příhraničí – severní Morava.

ebf - tip - debata

K TÉMATU: Změny v DVB-T na Ostravsku: Konec polské sítě 3 z Wisły, start multiplexu 1

TTV, která sama sebe charakterizuje jako program se zaměřením na sociální témata, už spustila před několika dny nekódované promo vysílání prostřednictvím družice Hotbird na pozici 13 stupňů východně. Z něho se mohou zájemci dozvědět, co bude stanice vysílat. Multiplex 1 odstartoval v Polsku minulý týden s programy veřejnoprávní televize. První komerční programy do sítě přibudou už tento čtvrtek. Měly by se tu objevit hudební stanice Eska TV a Polo TV, které jsou taktéž známá z volného šíření na satelitu Hotbird.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).