Hlavní navigace

Na pozici Skylinku a CS Linku začala vysílat nová volně šířená nizozemská rádia

1. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nové rozhlasové stanice potěší například milovníky taneční i popové hudby a aktuálních hitů, stejně jako ty, kteří dávají přednost hudební klasice od let šedesátých až po léta devadesátá.

Zákazníci satelitních služeb Skylink a CS Link, ale i diváci přijímající signál z družice, kteří nepoužívají žádnou z dekódovacích karet, si mohou od včerejška naladit na pozici 23,5 stupně východně signál nizozemských rozhlasových stanic Slam FM, Radio 10 Gold a Radio 538. Příjem stanic je bezplatný, u žádné z nich není použito kryptování. Šíření nekódovaných rozhlasových stanic je pro satelit Astra 3B z této oblasti poměrně neobvyklý. Řada rádií vysílá volně ale například na pozici 19,2 stupně východně.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česko-slovenská MTV má opět smůlu. Ceny MTV EMA získalo letos Nizozemsko

MM socky3

První z rozhlasových stanic, tedy Slam FM, se věnuje především popové a taneční hudbě. Prostřednictvím VKV vysílačů je zachytitelná ve většině oblastí Nizozemska. Taneční hudba je ostatně na tamním rozhlasovém trhu velice populární. Radio 10 Gold potěší pro změnu ty posluchače, kteří preferují Oldies, a to od let sedmdesátých až po devadesátá. Jde o nejstarší komerční rozhlasovou stanici v Nizozemsku. Radio 538 se věnuje formátům, jako jsou Top 40 nebo R’n’B. Hraje i hity posledních několika let.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11914/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.