Hlavní navigace

Na Primě bude diskutovat bývalý i současný prezident ČR

16. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 11. 2009

Moderátorka Barbora Tachecí bude ve svém diskusním pořadu na TV Prima hostit bývalého i současného prezidenta. Václav Havel, který byl jednou z klíčových postav „sametové revoluce“ před 20 lety bude hostem pořadu dnes večer, zatímco Václav Klaus, někdejší premiér a v pořadí druhý prezident samostatné České republiky usedne do židle pro hosta zítra večer.

Fakta Barbory Tachecí jsou na programu každý všední den v 19.15. Zajímavé je, že za 20 let od sametové revoluce vedli Českou republiku jen dva prezidenti. Jak Havel tak Klaus byli opětovně zvoleni i na druhé funkční období. Na Slovensku se za stejnou dobu vystřídali tři hlavy státu – Michal Kováč, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Posledně jmenovaný byl jako jediný opětovně zvolen na svůj post i po uplynutí prvního funkčního období. Na Slovensku ale volí prezidenta přímo občané zatímco v ČR se o volbu dosud vždy starali poslanci a senátoři.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.