Hlavní navigace

Na ředitele sloučené Slovenské televize a rozhlasu kandiduje 20 lidí

28. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 1. 2011

Dvacet kandidátů se přihlásilo do výběrového řízení na generálního ředitele Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), veřejnoprávního média, do něhož se od Nového roku sloučila Slovenská televize se Slovenským rozhlasem. Jejich jména ve středu odtajnil parlamentní výbor pro kulturu a média slovenské Národní rady, který otevíral obálky s přihláškami, napsal server Mediálne.sk. Ředitele má podle zákona zvolit parlament, stejně jako devítičlennou Radu RTVS, která bude dohlížet na chod nové instituce.

K TÉMATU: Vznikla RTVS, Rozhlas a televize Slovenska

Mezi kandidáty nechybí ani dočasná ředitelka RTVS Miroslava Zemková, kterou do funkce jmenoval předseda parlamentu, generální ředitel slovenské národní tiskové agentury TASR Jaroslav Rezník, který předtím vedl Slovenský rozhlas, bývalý mluvčí slovenského prezidenta Ján Füle, podnikatel v médiích Fedor Flašík či Peter Puškár, bratr moderátorky zpravodajství televize Markíza Zlatice Puškárové.

BRAND

KOMENTÁŘ: Rozhlas a televize Slovenska – politický průšvih roku?

Poslanci dnes také otevírali obálky s kandidátkami do Rady RTVS. Zájem projevilo 34 lidí, například bývalý generální ředitel STV Milan Materák, u jehož přihlášky však poslanci nalezli formální chyby. Zájem o kandidaturu projevila celá řada bývalých či současných členů rad STV a SRo, například Miroslav Kollár či Andrej Miklánek, zakladatel sportovní programu Slovenské televize Trojka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).