Hlavní navigace

Na satelit Astra míří další nekódovaný kanál v rozlišení 4K, odstartuje v říjnu

21. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Nový kanál, který TERN spustí, přinese mimořádnou obrazovou kvalitu a revoluci pro divácký zážitek,“ konstatoval obchodní ředitel SES Ferdinand Kayser.

V říjnu odstartuje na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra, která je vlajkovou lodí flotily SES, další nekódovaný kanál ve formátu Ultra HD, tedy rozlišení 4K. Půjde konkrétně o novou stanici společnosti TV Entertainment Reality Network (TERN). Program má být dostupný nejen ve 4K rozlišení, ale i čím dál tím častěji využívaném vysokém rozlišení (HDTV). První vlaštovky spadající do formátu Ultra HD se už v průběhu září na satelitech objevily. Na Astře jde konkrétně o Fashion 4K, pearl.tv 4K a částečně i UHD1.

Content tip EARLY

NEPŘEHLÉDNĚTE: NASA spustí přes satelity SES vlastní Ultra HD televizní kanál se záběry z vesmíru

TERN uzavřela s SES, tedy provozovatelem satelitů Astra, dlouhodobou dohodu. Bližší informace o novém televizním kanálu budou odhaleny na tiskové konferenci pořádané 5. října během veletrhu MIPCOM v Cannes. Čeho se vysílání bude týkat, to provozovatel chystaného kanálu zatím neprozradil. Jsme velmi potěšení, že spustíme nový Ultra HD kanál skrze satelit SES dostupný pro celou Evropu. Garantujeme prémiový zážitek pro naše partnery i diváky. Naším cílem je změnit způsob, jakým divák sleduje televizi, uvedla výkonná ředitelka TERN Mariam Zamaray.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).