Hlavní navigace

Na satelitu Astra odstartuje další kanál zaměřený na techniku

2. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 1. 2012

UVNITŘ FOTO Německá stanice pearl.tv orientující se na techniku a lifestyle odstartuje 1. března na satelitu Astra 1H, pozice 19,2 stupně východně. Podle testovací karty, která už se na této družici objevila, zahájí program vysílání ve čtvrtek 1. března. Stanice bude kombinovat prvky teleshoppingu s poradenstvím, čímž se stane prvním takovýmto kanálem na Astře. Jeho vysílání nebude kódováno.

ČTĚTE TAKÉ: Populární Dr Dish TV na satelitu Astra také v kódování MPEG-4

Na satelitu Astra už funguje na techniku orientovaný Dr Dish TV, který se stal populární i mezi řadou českých a slovenských diváků zajímající se o oblast digitální televize. Jeho šéfredaktorem je Christian Mass-Protzen označovaný díky své dlouholeté zkušenosti v oboru jako Dr Dish. Odtud tedy i název kanálu. Teleshoppingových stanic pak funguje na této pozici hned několik, orientují se ovšem na různé segmenty zboží. Zda má chystaná stanice pearl.tv něco společného s e-shopem pearl.de, není zatím v tuto chvíli jasné.

Cloud23

Parametry příjmu: Astra 1H (19,2 stupně východně), 12148/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Testovací obrazovka pearl.tv ze včerejška na satelitu Astra. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).