Hlavní navigace

Na satelitu odstartovala slovenská televize Lux (UVNITŘ VIDEO)

4. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 5. 2008

Dnes v 8 hodin a 38 sekund zahájila ze satelitu Thor informační smyčkou vysílání slovenská křesťanská televize Lux. Ta získala licenci začátkem března od Rady pro vysílání a retransmisi. Termín 4. května nebyl pro start stanoven náhodou. Právě dnes totiž slaví křesťané tradičně Den masmédií.

TV Lux bude vysílat denně od 7:00 nebo 7:30 do 24:00 hod. a nabídne dokumenty, publicistiku, diskusní pořady, pohádky, mše ze Slovenska a zpravodajství z Vatikánu. Provozovatelem televize je společnost Lux Communication, za projektem však stojí také řád salesiánů a Konference biskupů Slovenska. Náklady na provoz stanice mají podobně jako u české TV Noe pokrýt dary od firem i fyzických osob.

Společnost Lux Communication původně úzce spolupracovala s televizí Noe, koncem loňského roku se ale obě společnosti rozešly ve zlém. Televize Noe podle Luxu požadovala za odvysílání slovenských příspěvků peníze a nelíbila se jí míra příspěvků ve slovenštině. Na televizi Noe se navíc podle Luxu začaly objevovat prvky, s nimiž slovenský producent nesouhlasil.

BRAND

Parametry příjmu: Thor (0.8 st. záp.), 12169/H, SR 28000, FEC 7/8, ID TV LUX, kódování žádné

VIDEO: Prvních deset minut slovenské televize Lux (AVI, 96 MB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).