Hlavní navigace

Na satelitu testuje nová albánská platforma, nalaďte si ji

9. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

9. 9. 2008

Nová albánská satelitní platforma Tring začala koncem minulého týdne testovat na pozici Eutelsat W2 (16 st. vých.) a bez problémů mohou zachytit její signál také diváci v České republice. Balík kanálů na parametrech 11282/H, SR 27500, FEC 5/6 s kódováním MPEG-2 provozuje albánská společnost ASC (Albanian Satelitte Communications). Na testy upozornil s odvoláním na slovinský server slo.satelitv.net polský SatKurier.pl.

Prozatím obsahuje Tring pouze devět kanálů v normě DVB-S, jejichž signál není kódován. Na kanálech Tring Max, Tring World, Tring Series, Tring Life (dvakrát), Tring Super, SuperSonic TV, Vizion Plus TV a Dardan TV se vysílá povětšinou americká produkce v originálním znění s titulky. Prozatím nejsou k dispozici žádné podrobnější informace o záměrech platformy Tring. V současné době vysílá v Albánii jediná satelitní platforma, kterou je DigitAlb Satellite. Ta je šířena ze stejné družice jako Tring a je kódována v systému Conax, který se podařilo nedávno satelitním hackerům prolomit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.