Hlavní navigace

Na satelitu Astra 3A začalo regionální vysílání kanálu ČT 24

3. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 1. 2011

Dnes těsně před pátou hodinou ráno došlo k významné změně v distribuci regionálního vysílání České televize na satelitu Astra 3A. Na pozicích CT SM test a CT JM test byl ukončen program ČT 1 a nově se zde objevil zpravodajský kanál ČT 24. Pozice pro severní a jižní Moravu jsou nyní označeny jako CT24 SM a CT24 JM. Neobsahují už tedy slovíčko test, které označovalo do 2. ledna zkušební provoz.

K TÉMATU: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

Tento krok souvisí se změnami ve zpravodajství, které naplánovala Česká televize od nového roku 2011. Na ČT 24 přechází ode dneška komplet lokální informace. Diváci se tak budou s Událostmi v regionech setkávat pouze na této zpravodajské stanici. K dispozici je na všech pozicích také elektronický programový průvodce (EPG). Diváci tak nemusí přepínat zbytečně na klasickou ČT 24, aby se dozvěděli, kdy se regionálních zpráv dočkají. EPG pro jednotlivé kraje je odlišeno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.