Hlavní navigace

Na Slovensku probíhá instalace nových technologií pro DVB-T

16. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 12. 2009

Rozsáhlé přípravy na zahájení pozemního digitálního vysílání (DVB-T) probíhají v těchto dnech u našich východních sousedů. Již 3. prosince byla např. vynesena na vysílač Makovice nová anténa, která bude sloužit pro potřeby DVB-T v oblasti Košic. Jak na svých webových stránkách upozorňuje operátor prvního a druhého terestrického multiplexu Towerom, celý proces probíhá většinou za pomoci kladkostrojů, popř. vrtulníku.

Cloud23

Začátkem prosince také společnost zprovoznila webové stránky týkající se přechodu, a to na adrese dvbt.towercom.sk. Ty jsou slovenskou obdobou webu Českých Radiokomunikaci www.digistran­ky.cz. Komerční spuštění prvního digitálního multiplexu na Slovensku bylo stanoveno na konec prosince. Příprava technologické části je v plném proudu, anténní systémy jsou objednány a termíny potvrzeny. Vše probíhá podle plánu, uvedl nedávno předseda představenstva Towercomu Roman Fischer.

ČTĚTE TAKÉ:
Přesah prvního slovenského multiplexu do ČR bude minimální
MPEG-2 nebo MPEG-4? Na Slovensku rozhodne operátor
Towercom bude na Slovensku provozovat všechny vypsané multiplexy

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).