Hlavní navigace

Na Štědrý den odstartuje na satelitu nová slovenská televize Živa

2. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 12. 2009

Nová slovenská televize Živa, která bude nástupkyní kanálu Televízo, zahájí vysílání přesně na Štědrý den, tedy 24. prosince. Serveru DigiZone.cz to sdělila její ředitelka Erika Vincoureková. Povolení pro změnu názvu získala stanice už na minulém zasedání Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), obdoba naší RRTV.

cif-tip-téma-foto

Program by měl být zaměřený především na zdraví a duchovno, uvedla Vincoureková, která dodala, že by měla být ve vysílání zdůrazněna planeta Země jako celek. Chceme nabídnout pořady o ekologii a životním stylu, zábavu, komedie i grotesky, konstatovala šéfka Televíza. V programu by neměla dle jejích slov chybět ani meditační hudba. Čeští diváci zachytí program prostřednictvím satelitní platformy Skylink, kde bude do konce roku šířen nekódovaně.

Od roku 2010 už bude stanice kryptována kódovacím systémem CryptoWorks, a to z důvodu ochrany autorských práv. Obchodní model pro tuto stanici prozatím nebyl zveřejněn, ale s velkou pravděpodobností se přidá do základní nabídky Skylinku např. mezi kanály České televize, Novy, Primy nebo STV. V tom případě je pravděpodobně zpečetěn osud programu na družici Thor, kde vysílá Televízo už dlouhou dobu jako nekódovaný kanál a není zde součástí žádné platformy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.