Hlavní navigace

Na trhu je 220 různých modelů tabletů, přes 30 e-čteček (a pak si vyberte)

Daniel Dočekal

Podle ABI Research je na trhu k dispozici 220 různých modelů tabletů (celosvětově). Většina nových tabletů se navíc pohybuje v ceně pod 400 USD a snaží se cílit na trhy jako je Indie či Čína. V tabletech nad 400 USD jednoznačně vládne Apple, stejně tak jako v kategorii tabletů s displejem nad 9" – právě velkých tabletů se prodalo přes 75% z celkového objemu. A většina z nich byl iPad 2. Podle analytiků ale v příštích letech převládnou tablety s cenou pod 400 USD a s displejem mezi 7" až 9".

Podle ABI Research je na trhu k dispozici 220 různých modelů tabletů (celosvětově). Většina nových tabletů se navíc pohybuje v ceně pod 400 USD a snaží se cílit na trhy jako je Indie či Čína. V tabletech nad 400 USD jednoznačně vládne Apple, stejně tak jako v  kategorii tabletů s displejem nad 9" – právě velkých tabletů se prodalo přes 75% z celkového objemu. A většina z nich byl iPad 2. Podle analytiků ale v příštích letech převládnou tablety s cenou pod 400 USD a s displejem mezi 7" až 9".

e-čteček je na trhu přes 30 různých modelů, ABI Research ale upozorňuje, že vyššímu růstu brání hlavně pomalá „digitalizace lokálního obsahu“.

Zdroj: Apple Will Maintain Tablet Market Dominance in the Short Term, Low Cost Segment to Take 60% by 2016, Says ABI Research

Našli jste v článku chybu?
23. 3. 2012 8:03
Troppau (neregistrovaný)

Náhodou mají kluci pravdu, kdo si má vybrat, ještě ke všemu se jeden model vyrábí v mnoha verzích porovnávače to mají pěkně promíchané a v obchodech si to nelze téměř prohlédnout, vše se prodává přes e-shopy a nebo na objednávku (tzn. vyber si v eshopu, pak si to u nás dráž objednej a nemáš 14 dní na vrácení) zrovna minulý týden jsem toto řešil a po 12 hodinách výběru jsem píchl do monitoru prstem a mám doma Lenovo ThinkPad tablet - Pěkná věc, trochu těžší, ale hlavně je u něhoho aktivní pereo n…

22. 3. 2012 13:27
VfB (neregistrovaný)

Ony existují i jiné tablety jak iPad a jiné čtečky než Kindle?