Hlavní navigace

Na webu ČT 24 se nyní diskutuje jen přes Facebook

24. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský web veřejnoprávního kanálu ČT 24 provedl jakýsi outsourcing čtenářských diskusí. U jednotlivých článků nyní mohou čtenáři diskutovat přes komunitní server Facebook. Příspěvek je vedle diskuse pod článkem zveřejněn i na zdi konkrétního uživatele. Česká televize si od tohoto kroku slibuje na jedné straně otevření širší diskuse k daným tématům a na straně druhé také zkulturnění prostředí v diskusích. Zapojení Facebooku a tamních uživatelských účtů vidí veřejnoprávní televize jako…

Zpravodajský web veřejnoprávního kanálu ČT 24 provedl jakýsi outsourcing čtenářských diskusí. U jednotlivých článků nyní mohou čtenáři diskutovat přes komunitní server Facebook. Příspěvek je vedle diskuse pod článkem zveřejněn i na zdi konkrétního uživatele. Česká televize si od tohoto kroku slibuje na jedné straně otevření širší diskuse k daným tématům a na straně druhé také zkulturnění prostředí v diskusích. Zapojení Facebooku a tamních uživatelských účtů vidí veřejnoprávní televize jako lepší cestu, než kterou jsou prý třeba registrace diskutérů poštou.

Na základě zkušeností se stránkami pořadů jako jsou Otázky Václava Moravce, Hydepark, Události, komentáře či rovnou ČT24 na Facebooku, jsme se rozhodli upřednostnit diskuzi skutečných lidí, skutečných jmen a profilů před anonymními debatami. Médium veřejné služby musí nabízet vysoké standardy a nové trendy i na Internetu. Diskuze na Facebooku nebo Twitteru dokazují, že desetitisíce uživatelů sociálních sítí, kteří jsou fanoušky pořadů ČT24, umějí inspirativně diskutovat a pozitivně rozvíjejí práci programového týmu ČT24, uvedl Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).