Hlavní navigace

Na zařazení nových polských stanic do DVB-T čekají i Češi

19. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 12. 2011

Avizované rozšíření polského digitálního terestrického multiplexu 1 o programy Eska TV a Polo TV se zatím nekonalo. Provozovatelům zatím nebylo vydáno povolení od tamního regulačního orgánu UKE, odbody Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Informoval o tom deník Rzeczpospolita. Provozovatelé stanic doufají, že se tak stane co nejdříve, pokud možno ještě před Vánocemi.

MM socky3

K TÉMATU: Ve čtvrtek se divákům v polském příhraničí rozšíří nabídka stanic

V nabídce polského multiplexu 1, který bude kombinovat vysílání veřejnoprávních a komerčních stanic, jsou tak v tuto chvíli zatím k dispozici pouze programy Telewizje Polska, tedy konkrétně TVP 1, TVP 2 a TVP Info (obdoba zpravodajského kanálu ČT 24). Zvláště Polo TV, která nabízí mimo jiné i speciální hudební styl disco polo typický pro Polsko, má prý pro diváky během svátků připraven speciální program. 2. ledna se má v této sítí objevit také zcela nový kanál TTV. Multiplex 1 z Polska je možné v České republice zachytit v tuto chvíli pouze na severní Moravě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.