Hlavní navigace

Nabídku šéfovat televizi Markíza dostali i ředitelé TA3 a slovenské UPC

5. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2010

Majitel nejsledovanější slovenské televize Markíza, mediální skupina CME, které patří také česká televize Nova a její tematické kanály, stále hledá nástupce Václava Miky na pozici generálního ředitele této stanice. Mika na svoji funkci rezignoval koncem září, Markízu nyní dočasně řídí viceprezident CME pro televizní vysílání a bývalý šéf Novy Petr Dvořák společně viceprezidentem CME pro korporátní záležitosti Oliverem Meisterem.

K TÉMATU: Slovenská Markíza změní generálního ředitele. Václav Mika končí

Nabídku šéfovat Markíze již odmítnul generální ředitel konkurenční televize Joj František Borovský. Podle slovenského deníku Sme jej majitel Markízy oslovil dokonce již letos na jaře. O odchodu Václava Miky z Markízy se na Slovensku spekuluje již rok, důvodem mají být rozdílné názory na novou strukturu fungování CME a oddělení výroby vlastních pořadů od samotných televizí. S Mikou podle deníku Sme počítala současná vládní koalice na pozici generálního ředitele veřejnoprávní Slovenské televize.

ČTĚTE TAKÉ: Nabídku na šéfování Markíze dostal ředitel konkurenční Jojky. Odmítnul

Novými adepty na uvolněnou nejvyšší pozici v Markíze jsou podle Sme ředitel zpravodajství a publicistiky v Markíze Tibor Búza, generální ředitel slovenské pobočky kabelové a satelitní společnosti UPC Martin Mataješe a nabídku měl dostat i generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Matej Ribanský. O tom, že odchod Miky byl neplánovaný, podle listu svědčí bezradnost CME při výběru jeho nástupce.

NAPSALI JSME: Po řediteli Markízy odchází další manažerka CME, ředitelka bulharské bTV

ICTZ23

Dlouhodobý konflikt Václava Miky s prezidentem CME Adrianem Sarbu údajně vyvrcholil přede dvěma týdny na setkání ve Vídni. Napětí mezi oběma manažery prý vzrostlo po změně struktury televize. Od letošního jara přešla výroba hlavních pořadů na společnost Media Pro Slovakia, kterou vlastní CME. I v minulosti měla Markíza samostatnou produkční společnost, ale měla s ní společného jednatele. Teď to tak nebylo. Mika ve firmě nefiguroval, výrobu většiny pořadů jako je Talentmania, Modré z neba či Adela show řídí přímo CME. Výjimkou jsou jen zpravodajské a publicistické pořady, uvedl deník Sme.

Ze stejného důvodu jako Mika tento týden odešla z funkce i další generální ředitelka televize vlastněné CME, šéfka nejsledovanější bulharské stanice bTV Vicky Politova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.