Hlavní navigace

Nabídne Microsoft webovou verzi Office?

25. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil, že zvažuje vydání webového kancelářského balíku, který by měl vycházet z MS Works – zjednodušené verze MS Office. Desktopová verze MS Works disponuje textový editorem, tabulkovým procesorem, prohlížečem, e-mailovým klientem a kalendářem. Je tedy evidentní, že převedením této nabídky na web by se Microsoft postavil tiše vznikajícímu webovému kancelářskému balíku od Googlu, který již dnes nabízí alternativy k celé řadě desktopových produktů, ačkoliv v některých oblastech spíše…

Microsoft oznámil, že zvažuje vydání webového kancelářského balíku, který by měl vycházet z MS Works – zjednodušené verze MS Office. Desktopová verze MS Works disponuje textový editorem, tabulkovým procesorem, prohlížečem, e-mailovým klientem a kalendářem. Je tedy evidentní, že převedením této nabídky na web by se Microsoft postavil tiše vznikajícímu webovému kancelářskému balíku od Googlu, který již dnes nabízí alternativy k celé řadě desktopových produktů, ačkoliv v některých oblastech spíše jen teoretické. Microsoft je v poněkud ošemetné situaci, protože si nemůže nechat zcela ujet vlak, jenže také rozhodně nechce poškodit prodeje MS Office, ze kterých mu plynou velké zisky. Jeho webová iniciativa by proto možná nebyla zcela bezplatná, přestože je možný i model financování pomocí reklamy. (Read/WriteWeb)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je bývalým redaktorem Lupa.cz, nyní pracuje jako konzultant v BCG. Vystudoval ekonomii a právo. Občas bloguje: jilm.cz a často tweetuje: @jilm.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).