Hlavní navigace

NACEVI hlásí: odbavili jsme přes 1 PB videa

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Video na českém Internetu prožívá značný boom, o čemž svědčí fakt, že síť doručování obsahu NACEVI v březnu tohoto roku odbavila rekordní objem dat. Celek si minulý měsíc uživatelé přes síť Národního centra videa (NACEVI) stáhli přes 1 PB dat. Pokud bychom množství odbavených dat chtěli vyjádřit bajty, za jedničkou by následovalo patnáct nul. Pro představu – takové množství dat by zabralo asi 200 000 kusů DVD nosičů.

Video na českém Internetu prožívá značný boom, o čemž svědčí fakt, že síť doručování obsahu NACEVI v březnu tohoto roku odbavila rekordní objem dat. Celek si minulý měsíc uživatelé přes síť Národního centra videa (NACEVI) stáhli přes 1 PB dat. Pokud bychom množství odbavených dat chtěli vyjádřit bajty, za jedničkou by následovalo patnáct nul. Pro představu – takové množství dat by zabralo asi 200 000 kusů DVD nosičů.

Síť doručování obsahu NACEVI pokračuje v růstu, který odpovídá potřebám našich klientů. Ať jde o živé vysílání programů České televize nebo archív TV Nova, zájem diváků stoupá a odbavení vysílání vyžaduje snadno škálovatelné technologie, komentuje Jakub Kabourek, ředitel společnosti KIT digital Czech (dříve Visual Connection), která NACEVI provozuje. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.