Hlavní navigace

Náhradou za VOOM HD bude kanál České televize

8. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 9. 2009

Mezinárodní HD program VOOM HD končí distribuci pro Evropu a v této souvislosti je řada kabelových operátorů nucena hledat náhradu. Díky tomu uvítají novinku ze strany České televize, která postupně rozbíhá své HD vysílání zatím na satelitu, ale v nejbližších týdnech by se její HD program měl dostat i do nabídek všech relevantních kabelových a IPTV operátorů.

MM socky3

I největší tuzemský poskytovatel služeb kabelové televize, společnost UPC Česká republika, využije právě HD kanál České televize jako náhradu za ukončený VOOM HD. Serveru Digizone.cz to potvrdil mluvčí společnosti František Malina v tiskové zprávě. Společnost UPC upozorňuje, že obdržela informaci o ukončení distribuce signálu televizní stanice VOOM HD v Evropě. Vysílání této stanice bude proto v příštích týdnech nahrazeno HD vysíláním České televize, a to ihned, jakmile bude dostupné, uvedl Malina.

Česká televize minulé pondělí spustila veřejné zkušební vysílání svého prvního programu ve vysokém rozlišení na satelitní pozici 23,5 st. východně. Od února 2010 se na stejné programové pozici objeví HD obsah i z dalších programů ČT.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.