Hlavní navigace

Námluvy Yahoo a AOL opět dostávají reálnější obrysy

8. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na technologickém blogu TechCrunch se objevily nové zmínky o jednání AOL a Yahoo o společné budoucnosti. Ty se sice pro věci znalé stávají pomalu evergreenem, tentokráte by však ke sloučení mohlo skutečně dojít a to v historicky velmi krátké době. TechCrunch spekuluje dokonce ještě o tomto měsíci. Zatímco v počátcích jednání bylo spojení prioritou zejména u Yahoo, které hledalo jakýkoli záchranný kruh, který by mu umožnil vyhnout se spojení s Microsoftem, nyní se situace pomalu obrací a do bot…

Na technologickém blogu TechCrunch se objevily nové zmínky o jednání AOL a Yahoo o společné budoucnosti. Ty se sice pro věci znalé stávají pomalu evergreenem, tentokráte by však ke sloučení mohlo skutečně dojít a to v historicky velmi krátké době. TechCrunch spekuluje dokonce ještě o tomto měsíci. Zatímco v počátcích jednání bylo spojení prioritou zejména u Yahoo, které hledalo jakýkoli záchranný kruh, který by mu umožnil vyhnout se spojení s Microsoftem, nyní se situace pomalu obrací a do bot teče pro změnu samotnému AOL. Time Warner, současný provozovatel portálu, je totiž přesvědčený, že se mu na Internetu úplně nedaří a hodlá se portálové části svého internetového portfolia zbavit. Time Warner si chtějí do budoucna ze svého internetového portfolia ponechat pouze retailové připojení domácností. Kromě samotného portálu by pod Yahoo přešly také akvizice, které AOL v minulosti učinilo, jedná se zejména o instantní messenger AIM nebo technologický blog Engadget. (TechCrunch)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).