Hlavní navigace

Nápad roku má víc peněz. Letos láká až na desetimilionovou investici

Autor: StartupYard
Jan Beránek

Tradiční soutěž inovativních projektů se rozjíždí. Letos bude ve hře kromě peněz i pobyt v Silicon Valley.

Doba čtení: 1 minuta

Třikrát větší odměna než loni. Vítěz v hlasování poroty letos vyfasuje až 300 tisíc korun. Všichni finalisté bez ohledu na pořadí zároveň mají šanci na desetimilionovou investici. A nejen to. Ve hře je i výlet do Ameriky. Výherce kategorie Startup roku pak vyhraje týdenní pobyt v Silicon Valley včetně účasti na prestižní konferenci TechCrunch Disrupt. 

“Mladé podnikatelské projekty podle našich průzkumů nejčastěji krachují na nedostatečném či zcela chybějícím finančním plánu, špatném obchodním modelu, a také na nedostatku zkušeností a motivace. Cílem soutěže je proto zprostředkovat účastníkům zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů, pomoci jim se zviditelnit a získat cenné obchodní kontakty,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Kešner ulovil i dalšího partnera, když do startupového světa vtáhl SAP. Německá korporace hledá v malých firmách inspiraci. „Oba světy se vzájemně potřebují, a právě proto se je snažíme propojovat,“ vysvětluje Andrea Hepnerová, ředitelka SAP Business Services.

Soutěží už prošla celkem tisícovka nápadů, do kterých investoři nasypali kolem šedesáti milionů korun. Soutěž není tématicky zaměřena, záleží na zajímavosti projektu. Loňským vítězem se stal třeba Jan Sejkora a jeho dronová letka z Flydeo. Hlásit se do aktuálního ročníku mohou projekty až do desátého května. Jejich kvalitu posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. 

Našli jste v článku chybu?