Hlavní navigace

Nařídí EU přechod na Web 3.0?

29. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco na některých vysokých školách se při státnicích stále ještě vedou urputné souboje o to, kde leží přesná dělící čára mezi Web 1.0 a Web 2.0 aplikací (ne vždy je to totiž úplně jednoznačné), Evropská komise si již vzala do hlavy, že by Evropa mohla hrát vedoucí roli v oblasti nasazování a využívání internetových služeb třetí generace (Web 3.0). Dnes proto EK představila první kroky, které musí Evropa podniknout coby odezvu na novou vlnu informační revoluce. Komise z tohoto důvodu…

Zatímco na některých vysokých školách se při státnicích stále ještě vedou urputné souboje o to, kde leží přesná dělící čára mezi Web 1.0 a Web 2.0 aplikací (ne vždy je to totiž úplně jednoznačné), Evropská komise si již vzala do hlavy, že by Evropa mohla hrát vedoucí roli v oblasti nasazování a využívání internetových služeb třetí generace (Web 3.0). Dnes proto EK představila první kroky, které musí Evropa podniknout coby odezvu na novou vlnu informační revoluce. Komise z tohoto důvodu odstartovala veřejnou diskusi o možnostech politické odezvy a žádoucích odezev soukromého sektoru na výzvy související s daným tématem. „Internet budoucnosti zásadně změní naší společnost. Web 3.0 znamená plynulé vytváření sítí obchodních i společenských kontaktů a kontaktů na uspokojování společenských potřeb a kontaktů na uspokojování potřeb na jakémkoli místě a v libovolném čase, prostřednictvím rychlých a spolehlivých internetových sití,“ prohlásila k této příležitosti eurokomisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová. Komise ve svém oznámení dále uvádí, že by měla EU podněcovat investice do širokopásmového připojení nové generace. (Webnovinky.sk)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.