Hlavní navigace

Národní kolo soutěže Imagine Cup 2012 vyhrál projekt JoyMind

7. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další ročník soutěže studentských projektů, Imagine Cup 2012, má svého vítěze. Autoři inovativní učební pomůcky JoyMind budou reprezentovat Česko na mezinárodním finále v Sydney.

Vítězem národního kola desátého ročníku studentské soutěže Imagine Cup, se stal projekt JoyMind, který kombinuje prověřené paměťové metody s moderní výpočetní technikou. Pilotní verze systému se zaměřuje na bezbolestnou výuku anglických slovíček. Systém JoyMind v tuto chvíli testuje přímo ve výuce několik partnerských základních a středních škol. Paralelně tým představuje systém na pedagogických fakultách a snaží se pro něj získat podporu u budoucích učitelů.  Systém je otevřený pro všechny zájemce, buď přes webový portál JoyMind.cz nebo mobilní aplikaci v chytrém telefonu.

Vítězství lokálního kola, a tedy možnost prezentovat náš koncept před celým světem, nám otevírá nové obzory, o kterých se nám doposud ani nesnilo. Rozhodli jsme se této příležitosti chytit naplno, vrátit se ze Sydney jako vítězové a projekt ještě více rozvíjet, hodnotí přínos Imagine Cupu Jan Mayer, zástupce týmu JoyMind.

Tým JoyMind tvoří studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity, Jan Mayer, Marcel Šerý, Jiří Syrový a Lucie Drdlová. Mentorem týmu je Libor Weigel.

Na druhém místě skončila mobilní aplikace  Sightseer, která se zaměřuje na cestovní ruch. A to jak z pozice návštěvníků různých významných míst či památek, tak správců zajímavých objektů, kteří díky ní mohou doplnit své informační materiály

Jako třetí nejlepší projekt porota vyhlásila EduKin. Ten díky využití několika rozmanitých aplikací usnadňuje vzdělávání, rehabilitaci, ale i zábavu dětem trpícím různými poruchami učení, koncentrace, pohybu, ztrátou zraku či sluchu nebo rozšířenou dyslexií a dysgrafií.

ICTZ23

Podrobné informace o soutěži naleznete na stránkách Imagine Cup 2012.

Zdroj: tisková zpráva