Hlavní navigace

Národní koordinátor digitalizace: Nova s Primou zřejmě odmítnou TPP

4. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
4. 8. 2008

Obě největší tuzemské komerční televize, NovaPrima, podle předsedy Národní koordinační skupiny pro přechod na digitální televizní vysílání Zdeňka Duspivy zřejmě nepřistoupí na Technický plán přechodu na zemské digitální vysílání (TPP) a dobrovolně se předčasně nevzdají analogových kmitočtů, na nichž nyní vysílací. Duspiva to naznačuje na svém blogu, kde se vrací k náhlému požadavku Primy, aby jí vláda písemně garantovala, že ji digitalizace obchodně nepoškodí.

MMF24

Prima se ve své intervenci, kromě specifických požadavků, podle očekávání a zřejmě i poněkud účelově a neurčitě vyjadřuje i k naplánované a finančně zajištěné informační kampani. Přestože jsou k dispozici veškeré dokumenty a podklady, zatím mj. ani přes opakované výzvy k možnosti spolupráce a participace, nikdo z dosavadních komerčních televizí nereagoval, stěžuje si Duspiva. Nova i Prima mají na souhlas s TPP lhůtu do 15. srpna.

Na definitivní stanovisko k TPP od Primy i od Novy (podle dvou na sobě nezávislých zdrojích bylo již rozhodnuto negativně) si musíme ještě několik dnů počkat, i když v obou případech se již s velkým předstihem dá předvídat resumé, včetně PR „zdůvodnění“. Prima pak podle více zdrojů chystá i další „překvapení“ v souvislosti s programem i některými korporátními věcmi ve vztahu k některým partnerům, což je v kompetenci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), dodává tajemně Zdeněk Duspiva.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).